Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Wystawa energią pulsująca

Ostatni wernisaż w  Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz, w piątek 19 sierpnia 2016 r., był wydarzeniem artystycznym. Otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Koniczka „Energia/Energy", połączono bowiem z koncertem bluesowym liderów legendarnego zespołu bluesowego „Kasa Chorych".  Jak powiedziała na otwarciu dyrektor PCKiSz, dr Teresa Kaczorowska – wernisaż miał „jeszcze charakter jubileuszowy”, gdyż PCKiSz świętuje od 21 lipca br. swoje 50-letnie urodziny.

Główny bohater wieczoru – artysta malarz Krzysztof Koniczek przywiózł z Białegostoku nie tylko wspaniałą wystawę malarstwa „Energia/Energy", ale także znanych muzyków „Kasy Chorych" - Jarosława Tioskowa i Włodka Dudka. Przy ich gitarowym wykonaniu wielu znanych przebojów, oglądanie prac Koniczka - pulsujących energią, wręcz wulkaniczną - nabierało innych emocji. Abstrakcyjne, wysmakowane kompozycje koloru i światła tego artysty, przenosiły widzów w inną tajemniczą przestrzeń. Oprócz zdecydowanych kolorów artysta stosuje też w swoich obrazach ciekawą fakturę, dzięki czemu przypominają one często płaskorzeźby, które jeszcze bardziej skłaniają do refleksji.

Koniczek zaprezentował w Galerii Biegasa 27 płócien, po kilka z różnych tematów – ekspresyjne abstrakcje, tajemnicze przestrzenie, nostalgiczne pejzaże, zmysłowe akty. PCKiSz wydrukowało je w poświęconym tej ekspozycji katalogu. Wystawę malarstwa Krzysztofa Koniczka "Energia/Energy" można oglądać do 19 września 2016 roku. ZAPRASZAMY!

***Krzysztof Koniczek urodził się w 1955 roku w Olecku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu ( dyplom w pracowni prof. Waldemara Świerzego). Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, aranżację wnętrz, tworzy też plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Miał 60 wystaw indywidualnych, ok. 70 wystaw zbiorowych – w kraju i zagranicą. W 2012 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W holu PCKiSz można obejrzeć wystawy: 

- Powstawanie Powiatowego Domu Kultury Tysiąclecia im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie

- Wystawa Pokonkursowa "Malarskie portrety ciechanowskiego Domu Kultury"

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Fot. Jerzy Ratowski 
  wstecz