Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Wernisaż rzeźby trzech artystów: Andrzeja Łopińskiego, Mieczysława Kozłowskiego oraz Tomasza Krzpieta

A A A


2019-03-22 18:00

Wernisaż rzeźby trzech artystów: Andrzeja Łopińskiego, Mieczysława Kozłowskiego oraz Tomasza Krzpieta

Tym razem w Galerii im. Bolesława Biegasa będziemy gościć trzech znakomitych artystów rzeźbiarzy, których łączy warszawska Akademia Sztuk Pięknych:

Andrzej Łopiński – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Kulona. Od 1990 r. współprowadzi pracownię ceramiki na Wydziale Rzeźby w warszawskiej ASP. Równolegle z działalnością pedagogiczną uprawia własną twórczość. Uczestniczy w wystawach zbiorowych, wystawia indywidualnie w kraju i zagranicą. Brał udział w Polskiej Misji Archeologicznej w Egipcie, na terenie świątyni królowej Hatszepsut w Luksorze. Jest stypendystą AIRI w Atlancie.

dr Mieczysław Kozłowski – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. S. Kulona oraz prof. T. Łodziany. Od 2000 r. jest pracownikiem dydaktycznym macierzystej Uczelni, a od 2008 r. prowadzi Pracownię Brązu na Wydziale Rzeźby. W 2011 r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Uczestniczy w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Węgry).

 Tomek Krzpiet – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2014 r. jest asystentem w Pracowni Technik Odlewnictwa Artystycznego na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie.

Galeria im. Bolesława Biegasa, wstęp wolny  wstecz