Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2017-09-20 14:00

PRZEGLĄD FILMOWY ANDRZEJA WAJDY 

 

W środę, 20 września, PCKiSz serdecznie zaprasza na POKAZ ETIUD FILMOWYCH Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Będzie to projekcja sześciu polskich filmów wybranych spośród tych, które prezentowano z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio. Pokazy opatrzone są wypowiedziami filmoznawców lub twórców, którzy zarysowują charakter danej projekcji.

- KONIEC ŚWIATA (38 min.)

- KIEDY BĘDĘ PTAKIEM (28 min.)

- PAPARAZZI (33 min.)

- ŚLIMAKI (29 min.)

- TRAMPKARZE (24 min.)

- NIEWIADOMA HENRYKA FASTA (40 min.).

 

Miejsce: Małe Kino "Łydynia", godz. 14.00, wstęp wolny!

 

Po filmach, tego samego dnia, w ramach Artystycznej Środy, odbędzie się Koncert Mai Koman. 

Maja Koman to wszechstronna artystka: komponuje, śpiewa, pisze. Gra na wszystkim co ma pod ręką, od dłuższego czasu jest to jednak ukulele. Mówi się o niej „kobieta o wielu twarzach”, „szatan o anielskim głosie”. Muzykę doprawia oryginalnymi klipami, intrygującymi zdjęciami i ciekawymi strojami, również jej autorstwa. Tworzy z pasją, pomysłem i konsekwencją, a do tego jest zaczepna, zadziorna, z pazurem, ale też wzruszająca i melancholijna.

Kawiarnia Artystyczna, godz. 19.30, wstęp wolny!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To jednak nie wszystkie atrakcje w ramach Przeglądu Filmowego. Proponujemy Państwu również inne filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz spotkania z aktorami według nastepującego harmonogramu:

 

22 września, godz. 18.00 - "Kredyt i debet. Andrzej Wajda o sobie", wstęp - 10 zł

24 września, godz. 18.00 - "Pan Tadeusz", po filmie spotkanie z aktorką Grażyną Barszczewską, wstęp - 10 zł

26 września, godz. 18.00 - "Wszystko na sprzedaż", wstęp - 10 zł

27 września, godz. 18.00 - "Bez znieczulenia", po filmie spotkanie z aktorką Emilią Krakowską, wstep - 10 zł

28 wrzesnia, godz. 18.00 - "Krajobraz po bitwie", wstęp - 10 zł

29 września, godz. 18.00 - "Powidoki", po filmie spotkanie z aktorką Zofią Wichłacz, które poprowadzi Stanisław Zawiśliński, wstęp - 10 zł

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jednocześnie informujemy, że od 12 września, w Przestrzeni przed PCKiSz, będzie można oglądać wystawę plenerową "Andrzej Wajda - życie i twórczość".

 

Zapraszamy do PCKiSz!!!

   wstecz