Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Starosty Ciechanowskiego i Prezydenta Miasta Ciechanów

 

Bieg „Tropem Wilczym” odbył się 28 lutego (niedziela). Bieg rozpoczął się o godzinie 12.00, uczestnicy biegli ul. Warszawska. Do pokonania były dwa dystanse1963 m i 5 km. Start i meta była przy zegarze słonecznym. Podczas biegu prowadzono zbiórka publiczną na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932­-33 w ramach projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” realizowa-nego przez Fundację Wolność i Demokracja.

Natomiast w poniedziałek 29 lutego o godz. 16.00 w DPS "Kombatant" wręczono nagrody dla uczestników Konkursu Literacko ­ Plastycznego „BO LEPIEJ BYŚMY STOJĄC UMIERALI, NIŻ MAMY KLĘCZĄC NA KOLANACH ŻYĆ...”. tego samego dnia prace konkursowe zostały wyeksponowane w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie (Hol PCKiSz), którą można będzie oglądać do końca marca.

We wtorek, 1 marca o godz. 10.00 w PCKiSz, w Kinie "Łydynia", odbyła się projekcja dwóch filmów "Legenda 27 Dywizji Wołyńskiej AK" i „Kasanci z Jaty” oraz spotkanie z reżyserami Marią Wiśnicką i Andrzejem Wyrozębskim. W projekcji i spotkaniu wzięła udział liczna grupa młodzieży i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (około 300 osób). Spotkanie prowadziła dr Teresa Kaczorowska - dyrektor PCKiSz.

W godzinach popołudniowych miało miejsce złożenie kwiatów i Apel Poległych przed dawną siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie).                 

O godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbyła się projekcja filmu „WiN. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego, który opowiada o Genezie WiN-u, ostatniej legalnej powojennej Polskiej Władzy, przygotowującej kraj do wyjścia spod okupacji niemieckiej. Obchody zakończył poruszający koncert pieśni o Żołnierzach Wyklętych w wykonaniu barda Dariusza Grzybkowskiego.

 

Partnerzy:

Miejskie Ognisko TKKF „Promyk” Ciechanów

Fundacja „Wolność i Demokracja”

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im.

Hetmana Lwa Sapiehy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie

Związek Harcerstwa Polskiego Ciechanów

Związek Piłsudczyków RP Okręg Ciechanów

Stowarzyszenie „Narodowy Ciechanów”

„Reduta” Ciechanowskie Pismo Historyczne

 

Foto: PCKiSz, Kazimierz Kosmala
  wstecz