Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Koncert Harcerskiego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Żywioły Art

A A A


2019-08-28 18:00

Koncert Harcerskiego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Żywioły Art” – laureata 47. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2019

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA organizowany jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat i cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i najbliższych lat. Pierwszy odbył się jesienią 1971 r. w sali teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie – plenerowo w różnych miejscach Pomorza. BAZUNA kultywuje dobre tradycje piosenki turystycznej i studenckiej. Co roku zespół „Żywioły Art”, który ma swoją siedzibę w PCKiSz, bierze udział w tym Przeglądzie. Podczas tegorocznej edycji, w Sulęczynie na Kaszubach, uhonorowano go aż kilkoma nagrodami i wyróżnieniami: Rajdową Piosenką Roku 2019 został utwór „Ballada w plecaku wędrowniczku” (sł. i muz. Piotr Rzeczkowski), zaś Piosenką laureatką (spośród 20 piosenek) została „Nieś mnie muzyko”. Zespół otrzymał również Nominacje na festiwale i przeglądy jak: 33. Bakcynalia oraz 52. Giełda w Szklarskiej Porębie. Podczas Artystycznej Środy w Kawiarni Artystycznej mamy okazję wysłuchać głównych laureatów BAZUNY. Zapraszamy!

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny (ARTYSTYCZNA ŚRODA)  wstecz