Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2019-03-13 18:0010 zł

Koncert fortepianowy, w wykonaniu pianisty Konrada Biniendy z Ohio (USA) - Artystyczna Środa

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 10 zł

 

Konrad Binienda, DMA

Pianista i kompozytor

Dr. Konrad Binienda jest polsko-amerykańskim pianistą i kompozytorem o dużej wrażliwości i charyzmie muzycznej. Jesienią 2018 roku wystąpił z recitalem fortepianowym w Carnegie Hall w Nowym Jorku jako zwycięzca 25 Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Towarzystwa Chopinowskiego Corpus Christi, oraz wydał profesjonalną płytę z nagraniami utworów Fryderyka Chopina. W roku 2017 otrzymał tytuł Doktora Nauk Muzycznych (‘DMA’) w Wyższej Szkole Muzycznej Cleveland Institute of Music, w klasie fortepianu Prof. HaeSun Paik. Studiując w ramach renomowanego programu studiów równoległych ukończył studia magisterskie na wydziale fortepianu Wyższej Szkoły Muzycznej New England Conservatory w klasie Prof. Wha Kyung Byun, oraz studia licencjackie na wydziale fizyki na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge, w stanie Massachusetts.

Dr. Konrad Binienda jest laureatem wielu nagród i konkursów pianistycznych. Między innymi jest laureatem pierwszej nagrody 25-go Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Corpus Christi (2017), Jest też laureatem Nagrody Głównej Hastingów za osiągnięcia muzyczne na Uniwersytecie Harvarda (2011) oraz zwycięzcą konkursu na koncert z orkiestrą Stowarzyszenia Mozart Society Orchestra na Uniwersytecie Harvarda. Jest tez laureatem Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w latach 2010 oraz 2006. Ponadto jest laureatem główniej nagrody konkursu na koncert z orkiestrą sponsorowanego przez Messiah College i Orkiestrę Symfoniczną z Harrisburga (2008), oraz laureatem ogólnoamerykańskiego konkursu pianistycznego PianoArts Concerto & Solo Competition (2006).

Dr. Binienda wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi oraz na festiwalach muzycznych w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Austrii i Francji. Jako solista występował z Cleveland Orchestra, Milwaukee Symphony, Akron Orchestra, Firelands Symphony, Harvard Pfoho Orchestra, Mozart Society Orchestra oraz z Orkiestrą Symfoniczną w Harrisburgu w stanie Pensylwania.

Dr. Binienda jest również kompozytorem. W roku 2015 został laureatem Konkursu im. Carla Baldassarre w Cleveland Institute of Music za utwór kameralny Mazurka. W roku 2011 wystąpił na Uniwersytecie Harvarda jako solista w Koncercie fortepianowym e mol własnej kompozycji. Koncert ten wykonał również z Orkiestrą Symfoniczną w Akron, Ohio. Jest laureatem ogólnoamerykańskiego konkursu dla szkół średnich, zwycięzcą pierwszej nagrody w ogólnoamerykańskim konkursie kompozytorskim 2000 PTA Reflections, oraz wielokrotnym laureatem konkursu Scholastic Composer Contest w stanie Ohio.

 

 

PPROGRAM RECITALU FORTEPIANOWEGO KONRADA BINIENDY - Ciechanów 2019

 

K. Binienda:

 

Walc, G-dur

 

F. Chopin:

 

Walc As-Dur Opus 42

Nocturne H-Dur Opus 60

Polonaise Fis-Mol Opus 44

Polonaise As-dur Opus 53

 

INTERMISSION

 

P. Pace:

2 Preludes

 

1. Improv

2. Samba

 

F. Chopin:

Piano Sonata Nr. 3 H-mol, Op. 58

 

1. Allegro MAestoso

2. Scherzo: Molto vivace

3. Largo

4. Finale: Presto non tanto

 

 

 Zapraszamy na to muzyczne wydarzenie!


zobacz galerię  

  wstecz