Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Podczas Artystycznej Środy, 12 grudnia 2018 r., w Kawiarni Artystycznej, wypełnionej po brzegi, uczestniczyliśmy w Koncercie Bożonarodzeniowym, w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego  "Ciechanów" oraz "Mały Ciechanów". Przypominamy, że LZA "Ciechanów" działa ponad 30 lat w PCKiSz, a "Mały Ciechanów" przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie i wciąż zasila progi młodzieżowej grupy.

Koncert wprowadził nas w nadchodzący, radosny czas wspólnego śpiewania kolęd i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. O tych ostatnich opowiedział  szerzej, zaprzyjaźniony z zespołem ks. dr Michał Zadworny z Obrytego. Przybliżył nie tylko historię polskich tradycji, ale również zwyczaje, które zatraciły swój charakter, jednak warto o nich wspominać.

Na koncert przybyli znamienici goście, w tym: Starosta Powiatu Ciechanowskiego - Pani Joanna Potocka-Rak oraz Wicestarosta - Stanisław Kęsik, jednocześnie tancerz i śpiewak LZA "Ciechanów".

Na koniec Rita Tarczyńska - kierownik artystyczny LZA "Ciechanów" i Dyrektor PCKiSz - Teresa Kaczorowska, złożyły bożonarodzeniowe życzenia wszystkim gościom.

Kapela LZA "Ciechanów" wystąpiła jak zwykle i tego dnia pod kierownictwem Jerzego Szpojankowskiego.

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz