Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Inauguracja Roku Moniuszkowskiego. Koncert Znasz li ten kraj... z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

A A A

2019-02-27 18:00

Inauguracja Roku Moniuszkowskiego. Koncert „Znasz – li ten kraj...” z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

PCKiSz rozpoczyna w tym dniu uroczyste obchody Roku Moniuszkowskiego. To wielkie święto dla polskiej kultury i naszego dziedzictwa narodowego. Stanisław Moniuszko w sposób znaczący przyczynił się do rozkwitu i powstania opery narodowej. W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni i arie Stanisława Moniuszki, z fragmentami listów i wspomnień kompozytora. Wystąpią:

Katarzyna Guran (sopran) – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. W swym bogatym repertuarze posiada arie, pieśni solowe od baroku po XXI wiek. Na stałe jest związana z Filharmonią Krakowską.

Joanna Błażej-Łukasik (fortepian) – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. M. Koziaka. Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie. W swym dorobku posiada unikatowe nagrania z muzyką mało znanych kompozytorów polskich, m.in. Ignacego Krzyżanowskiego, Jana Kleczyńskiego, W. Każyńskiego. Zapraszamy na inaugurację Roku Moniuszkowskiego i koncert!

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina „Łydynia”)


zobacz galerię  

  wstecz