Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2019-03-12 19:0030 zł

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie.
Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Skład:
Marcin Rumiński - flety irlandzkie, mandola, mandolina, gitara, śpiew
Maria Rumińska - melodeon, kości, śpiew
Marcin Drabik - skrzypce
Patrycja Betley - bodhran
Oisin Dillon (IRL) - śpiew, gitara
Jacek Fedkowicz - gitara basowa

Wraz z zespołem wystąpi tancerz - Damien Doherty (Irlandia).

W 1998 roku Damien został zaproszony do współpracy przez mistrza i legendę tańca irlandzkiego Michaela Flatleya i wkrótce po tym został solistą najsłynniejszego, irlandzkiego, tanecznego show "Lord of the Dance". Najważniejsze przedstawienia, w których wziął udział to "Feet of Flames" i "Celtic Tiger". Z czasem Damien zaczął wywierać coraz większy wpływ na kształt i układy taneczne zespołu. Po latach spędzonych w "Lord of the Dance" dołączył do drugiego najważniejszego show "Riverdance" i to tam postanowił związać się z tańcem już na zawsze - rozpoczął studia na wydziale sztuki w OShea School of Irish Dancing Dublin. Dostrzegł okazję do wykorzystania zgłębionych stylów tanecznych, co zaowocowało w 2010 roku powstaniem bardzo innowacyjnego programu, The Cotton Club Dublin, który zdobył aprobatę międzynarodowych wykonawców tańca tradycyjnego i współczesnego.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp - 30zł (kasa kina "Łydynia")


zobacz galerię  

  wstecz