Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

We wtorek, 19 września 2017 r., w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbyła się poetycko-muzyczna Gala rozstrzygnięcia konkursu poezji zatytułowanego „Ciechanów – ostoja i natchnienie”. Głównym organizatorem konkursu było Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia, przy wsparciu finansowym samorządu miasta Ciechanów, zaś patronat honorowy objął Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński.

Inicjatywa była niezwykle trafiona. Wieczór okazał się bardzo wzruszający, humanitarny, gdyż wśród laureatów znalazły się osoby niepełnosprawne. Laureaci czytali po trzy swoje utwory, a całość wieczoru poezji urozmaicała muzyka w wykonaniu Eweliny Szambory i Adama Szczypińskiego z Działdowa oraz reprezentującej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku - Natalii Jakubowskiej.

Nagrody - w formie 4 autorskich tomików poezji oraz jednego dla 4 osób wyróżnionych - wręczał laureatom inicjator konkursu,poeta Dariusz Węcławski, jednocześnie wiceprezes Związku Literatów na Mazowszu - organizacji, która w tym roku kończy 20 lat i od początku ma swoją siedzibę w PCKiSz. Prezes Związku Literatów na Mazowszu, dr Teresa Kaczorowska (zarazem dyrektor PCKiSz) wręczyła laureatom ostatnie numery wydawanego przez ZLM od 19 lat pisma "Ciechanowskie Zeszyty Literackie" oraz zaproszenia na najbliższą Ciechanowską Jesień Poezji (4-5 listopada 2017). Teresa Kaczorowska wyraziła nadzieję, że literaci są narybkiem dla Związku Literatów na Mazowszu. Podkreśliła również, że Związek Literatów na Mazowszu skupia najlepsze pióra w mieście i regionie, wydaje co roku - poza swoim pismem - po 8-10 książek, organizuje duże imprezy literackie, warsztaty, spotkania z pisarzami. Od roku przy ZLM działa też Koło Młodych prowadzone przez Stanisława Kęsika, z którego pochodziło aż dwoje laureatów konkursu „Ciechanów – ostoja i natchnienie”.

 

Fot. Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia
  wstecz